Prim

Prim

První československé náramkové hodinky nesly značku Spartak. V roce 1958 se však prosadila značka Prim, stejná, jako dala Chronotechna Šternberk svým budíkům a nástěnným hodinám. Tento fakt s sebou přinesl dlouhodobé následky. Značka Prim se zásluhou výrobků hodinářské továrny z Nového Města nad Metují, která od 1.1.1969 nese jméno ELTON, stala velmi populární.

V roce 2009 společnost ELTON hodinářská, a.s. zahájila rozsáhlou technologickou investici ve výši přesahující 70 mil. Kč, která byla z části spolufinancována z rozvojových fondů Evropské unie. Tato rozsáhlá technologická modernizace umožňuje velice flexibilní výrobu. Až na pár výjimek jsme schopni vyrábět veškeré díly mechanických hodinek přímo v továrně společnosti ELTON hodinářská, a.s. v Novém Městě nad Metují.

Hodinky Prim z Nového Města nad Metují se řadí mezi několik málo prestižních značek na světě, které dokážou vyrobit mechanické hodinky ve vlastní továrně.

DESIGN
Od počátku novodobé historie spolupracuje Prim s předními českými designéry. Jedním z prvních bylo studio Divan design následované společností Creative Services, s.r.o. Mezi naše současné spolupracovníky patří designéři: paní Lenka Súkupová (hodinky modelové řady CoupéR), pan Jan Jaroš (hodinky Maskara), studio Olgoj Chorchoj (hodinky Cylinder a Sphere).

Oficiální stránky Prim